Blog

Dentakademi, sanatın diş hekimliği ile buluştuğu yer

Dentakademi, sanatın diş hekimliği ile buluştuğu yer

 

Türkiye’nin ilk A tipi ruhsatlı tam teşekküllü,İstanbul Anadolu yakasının yükselen değeri Maltepe’de yer alan Dentakademi İstanbul diş hastanesi ve diş polikliniği olarak 2 ayrı noktada hizmet vermektedir.

 

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi , İstanbul diş hastaneleri arasında ağız ve diş sağlığı konusunda 7/24 randevu alabileceğiniz bir yer.

 

 Öyle bir yer düşünün ki kapısından içeri adım attığınızda sizi kocaman ve sıcacık gülümseyen profesyonellerin sardığı, sıkıntınızı geride bırakabilmeniz için etrafınızda pervane olan bir diş hastanesi olsun.

 

Bu yazıyı okumaya başladığınızda“İşte,İstanbul diş hastanelerinden biri daha” desenizde, Dentakademi özelikleri olan bir diş hastanesidir. İstanbul diş hastaneleri arasında içinde ameliyathanesi, çene cerrahi klinikleri, genel aneztesi ve sedasyon üniteleri, bilgisayar kontrollü 3 boyutlu tomografi ve görüntüleme cihazları, polikliniğindeki üniteleri de dahil olmak üzere toplam 21 ünitede kendi alanlarında uzmanlaşmış 25 uzman hekimi ve 25 personeli ile tam teşekküllü, steril bir diş hastanesidir.

 

Maltepe’nin sahil tarafında butik polikliniği, E-5 ve Maltepe Metro istasyonuna çok yakın hastanesi olan Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kendilerini mesleklerine adamış, insana ve insan sağlığına değer veren hekimleri ile Maltepe ve çevre ilçelerden gelen hastalarına hizmet vermektedir.

 

1500 m2’lik kapalı alan üstüne kurulu İstanbul diş hastanemizde fiziki koşullar engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Engelli rampaları, yol takip taşları, katlar arası asansörler ve engelli hastalarımız için özel hazırlanmış tuvaletleri ile her türlü konforları düşünülmüştür.

 

Her yetişkinin içinde az da olsa hissettiği bir “dişçi koltuğu korkusu” mevcuttur. Dental fobi olarak adlandırılan bu korku çoğunlukla çocuk yaşlarda yaşanan kötü bir tecrübeye dayanır. Bu noktadan yola çıkarak çocuk hastalarımızda dental fobiyi ortadan kaldırabilmek için içinde birçok semtte bulunmayan bir oyun parkı, duvarları çizgi ve süper kahramanlarla kaplı bir Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) katı hazırladık. İlk defa diş kontrolüne gelecek küçük hastalarımızın kendilerini evlerindeki gibi rahat hissetmeleri, muayene öncesi stres seviyesini azaltarak tedaviye hazırlamak ve ilerleyen zamanlarda diş hekimi korkusu olmayan, ağız ve diş sağlığı yerinde bir toplum oluşumuna katkı sağlamak en büyük amacımızdır.

 

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan polikliniğimiz ve hastanemizde hizmet verdiğimiz branşlarımız içinde:

  • İmplantoloji
  • Çene Cerrahi
  • Ortodonti
  • Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)
  • Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)
  • Endodonti (Kanal Tedavisi)
  • Protetik (Protez) Diş Tedavisi
  • Restoratif Diş Tedavisi
  • Diş Beyazlatma
  • Gülüş Tasarımı yer almaktadır.

 

Hastanemiz ve polikliniğimizin en güçlü yönlerinden biri kullandığı yeni teknoloji ve yeni tedavi yöntemlerini takip etmesidir. Yeni teknoloji ve yeni tedavi yöntemleri ile hastalarımız günlük yaşamlarından geri kalmadan, hayat kalitelerinde bir eksilme olmadan tedavi edilirler.
 

Yeni teknoloji ve yeni tekniklerin, tecrübe ve bilgi seviyesi üst seviyedeki uzman çene cerrahları ile birleşmesi, hastanemizde yapılan implant operasyonlarının başarısını neredeyse %100’lük bir başarıya taşımıştır.

 

İmplant uygulamalarından olan All on 4 (4 implant ile sabit protez) ve Guide tekniği bilgisayar destekli 3 boyutlu tomografi yardımıyla ile gerçekleştirilmektedir. 3 boyutlu tomografi, işlem sırasında implant uygulanacak bölgeyi detaylı göstermesi, cerraha kolaylık sağlayarak cerrahi ve implant uygulama başarısını yükseltmektedir.

 

All on 4 ve Guide teknikleri ile implant çakılan hastalarımıza işlem sonrası istemeleri durumunda sabit geçici protezleri en geç 3 gün içerisinde takılarak dişsiz kalmaları engellenirken, yaşam kaliteleri de korunmaktadır.

 

Guide tekniği ile de işlemin kesisiz ve dikişsiz gerçekleştirilmesi sağlanır. Bu teknik ile kanamanın az ve iyileşme sürecinin çok hızlı olması sağlanır. Hastada da şişlik durumu hemen hemen hiç görülmez, operasyon sırasında ve sonrasında ağrı oluşmaz.

 

Diş hastanemiz ve polikliniğimizde hastalarımızın konforu önceliklerimizdendir. Diş tedavisi esnasında ortaya çıkabilecek olan ağrı, endişe, korku ve mide bulantısını ortadan kaldırmak amacıyla hastanemizin ameliyathanesinde genel anestezi uzman ve teknisyenlerinin yapmış olduğu sedasyon uygulaması ile uyku durumunda olan hasta sedatif ilaçların etkisiyle, yapılan işlemin içeriğini, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri, tedavi sonrasında hatırlamaz. Bu işlem hastanın dental fobisini yenmesine ve ağrı algısını ortadan kaldırmasına yardım eder.

 

Aslında hayal etmeyin. Bizim için ne kadar önemli olduğunuzu görmek için Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize gelin, misafirimiz olun.

 

 

DENTAKADEMİ BLOG NEDİR?

Diş sağlığı ve estetiği ile ilgili güncel bilgiler

BİZE ULAŞIN
Diş Sağlığı ve Estetiği ile İlgili Tüm Tedaviler
Diş Sağlığı ve Estetiği ile İlgili Tüm Tedaviler
BİZE ULAŞIN