Blog

Gülüş Tasarımı ile Gülüşü Saklamadan Hayata Gülmek

Gülüş Tasarımı ile Saklamadan Hayata Gülmek

Estetik diş hekimliği, günümüzde birçok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn etmesidir. Gülüş tasarımında tek başına dişler değil aynı zamanda diş etlerinin estetiği de önem kazanır.

 

Özünde estetik bir gülüşü barındıran ve kişiye özgüven kazandıran “Gülüş Tasarımı”nda izlenen yol haritasına bir bakalım.

 

Gülüş tasarımı süreci…

 

Türkiye’nin ilk A tipi ve en kapsamlı diş hastanesi Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ilk adım attığınızda sizi karşılayacak olan ilk şey güler yüz olacaktır. Kendinizi evinizde hissederken, ön bürodaki arkadaşlarımız sizinle ilgili tüm planlamaları yapar ve doktorunuzla iletişime geçerek başlatır…

 

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

 

İlk adım ağız muayenesidir. Alanındaki uzman hekim yaptığı ağız muayenesi sonrası cerrahi ve ortodontik tedaviye ihtiyaç olup olmadığı tanısını koyar.

 

Yapılan muayene sonrası, ön dişlerin çok ilerde durduğu ve dudakların birbirine değmediği, dişlerin ağız içinde düzgün yerleşmemesi ya da temaslarının doğru olmaması, dişlerin çok aralıklı dizilmesi, dişler kapanışa geldiğinde alt ve üst ön kesiciler arasında büyük bir boşluğun kalması, dişlerin birbirlerinden çok uzak konumlanmaları, ön kesici dişlerin aralıklı olması, dişlerde bariz çapraşıklık olmadığı halde çiğnemede ya da bazı harfleri söylemede güçlük çekilmesi gibi durumlar uzman hekim tarafından tespit edilmişse ortodonti tedavisine başlanarak bu sorunların üstesinden gelinir.

 

Eğer diş dizisindeki problemler ortodontik tedaviye başvurulmadan çözülebilecek seviyede ise ilgili dişler kesilmeden “Bonding” tekniği uygulanarak gülüş yeniden dizayn edilebilir

 

Gülüş tasarımı sürecinde diş eti sağlığına dikkat edilir. Bu noktada diş eti problemleri gözlemleniyorsa hasta diş eti tedavi edilerek sağlıklı hale getirilir. Sağlığını kazanan diş etinin, gerekli ise diş eti seviyesi düzenlenir.

 

Ağız içinde kaybedilmiş diş olması durumunda eksik dişler tamamlanır. İmplant ya da köprü tedavileri ile eksikler tamamlanır.

 

Eksiklerin tamamlanması ile başlayan estetik süreçte sıra dişlerde yapılacak renk, pozisyon, boyut ve şekil değişikliklerine gelir. Bu aşamada renk problemini ortadan kaldırmak için beyazlatma tedavisi uygulanır. Uzman hekiminiz ile birlikte kaplama tipine karar verilir. Önünüzde zirkonyum, tam seramik veya lamina veneer (yaprak seramik) seçenekleri bulunmaktadır.

 

Dişlerin beyazlatılması sonrası güzel bir gülüş için dudağın simetrisi, dolgunluğu ve duruşu kontrol edilir. Gerekli görülmesi halinde küçük dermokozmetik işlemlerle müdehale edilerek süreç tamamlanır.

 

Sonuç…Büyük bir değişim. Saklama ihtiyacı olmaksızın sergilenen büyük bir gülüş.

 

“Gülümsetmek bizim işimiz”

 

Dentakademi Ailesi,

 

 

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

www.dentakademi.com.tr  -  444 88 91

DENTAKADEMİ BLOG NEDİR?

Diş sağlığı ve estetiği ile ilgili güncel bilgiler

BİZE ULAŞIN
Diş Sağlığı ve Estetiği ile İlgili Tüm Tedaviler
Diş Sağlığı ve Estetiği ile İlgili Tüm Tedaviler
BİZE ULAŞIN