WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsin!
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?

Dentakademi Engelli Hastaların Umudu Oldu

17 yaşında ve %100 bedensel engelli olan Anıl Topal, kullandığı ilaçlar dişlerinin çürümesine ve acılar içinde kalmasına neden oldu. Tedavi amacı ile gittikleri bir hastanede tedavinin genel anestezi altında olabileceğini, ancak bunun Anıl için hayati tehlike taşıması ailenin ümitlerini yıktı.

Sedasyon ile 2 saatlik derin uykuda tüm diş problemlerinden kurtuldu…

Bedensel engelli olan Anıl Topal diş ağrısı için gittiği bir hastanede tedavisinin genel anestezi altında gerçekleştirilmesi kararı alındı. Ancak Anıl’ın boğaz simetrisinin bozuk olması işlem sırasında boğulma riskini ortaya çıkardı. Anestezi sonrasında da Anıl’ın genel sağlık koşullarında olumsuz etkilenme ihtimalinin yüksek olduğunu öğrenen aile tedaviye onay vermez.

Gittikleri hastanede tedavi imkanı bulamayan ve çocuğunun çektiği ağrıları dindiremeyen çaresiz durumdaki Anıl’ın ailesine Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mucize yaratır.

Sedasyon ile tedavi yöntemi, ümitlerin kaybedildiği bir anda Anıl ve ailesinin tekrar ümidi olur. Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gelen ve sedasyon hakkında bilgi sahibi olan Anıl ve ailesi, tedavi kararı alır.

Anıl, Türkiye’nin ilk A tipi sertifikalı ve en kapsamlı diş hastanesi olan Dentakademi’de sedasyon uygulaması ile 2 saatlik derin uykuya yatar ve bu süreçte ağrıya neden olan 2 dişin çekimi gerçekleştirilirken 6 dişe de ampütasyon ve kanal tedavisi uygulanır. İşlemden 15 dakika sonra kendine gelen Anıl, 2 saatlik derin uykunun ardından ağrıya neden olan tüm sorunlarından kurtulmuş olarak uyanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı
A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Hayata Gülümseyin
MERKEZ

MERKEZ

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye

POLİKLİNİK

POLİKLİNİK

Feyzullah Mah. Mimarsinan Cad. Krizantem Sk. No:19 Maltepe/İstanbul-TÜRKİYE

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

444 88 91

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluşturun