WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsin!
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?

Diş Hekimi Korkusu Tarih Oluyor

Bazıları için diş hekimi ya da dişçi koltuğu denildiği zaman dizlerinin bağı çözülür. Dişiniz sızladığında veya ağrıdığında “Dişimi çekmese bari!” dediğiniz çok olmuştur. Aslında sizi korkutan dişin çekilmesi değil, dişçi koltuğunda geçirdiğiniz süreçtir. Geçmişte koltuk üzerinde yaşanan kötü deneyimler artık tarih oluyor. Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, diş hekimi fobisi nedeniyle ayakları geri geri gidenlere müjdeyi veriyor.

Diş tedavisinde acıya ve korkuya son!
Sedasyon tekniği ile ağrısız ve acısız tedavi…

Şimdi bir derin nefes alıp rahatlama zamanı.

Sedasyon nedir? Kimlere kullanılır? Riskli midir?

Merkezimizde diş tedavileri esnasında ortaya çıkabilecek olan ağrı, endişe ve korkuyu ortadan kaldırmak amacıyla sedasyon adı verilen bir işlem uygulamaktayız. Kısaca derin bir uyku hali olarak tanımlanan sedasyon ağrı kesici, rahatlatıcı ilaçların bir arada kullanılması işleminin adıdır.

Sedasyon, genel anestezi midir?

Sedasyon ile genel anesteziyi birbirine karıştırmayın, aralarında ciddi farklar bulunuyor. Derin uyku olarak tanımlanan sedasyon ile genel anestezi arasındaki en büyük fark solunum şekli ve ayılma sürelerinde gizlidir.

Genel anestezi işlemlerinde solunum entübasyon adı verilen; bir ucu akciğerlere diğer ucu hava üfleyen cihazlara bağlı olan borular vasıtasıyla gerçekleşir. Entübasyon için hastaya damar yolu ile kas gevşetici ilaçlar verilir. Genel anestezi uygulanan hastanın kendine gelmesi, geç uyanmasının nedeni bu noktadır.

Sedasyon işlemlerinde hastaya koklatılan gaz, derin uykuya dalmasını sağlar. Hastanın solunum için herhangi bir alet desteğine ihtiyacı bulunmaz. Damar yolu ile herhangi bir ilaç girişi olmadığından hastanın uyanması da kolay olmaktadır.

Sedasyonun riski var mıdır?

Güvenli bir tedavi yöntemi olan sedasyonda, kullanılan ilaçlara bağlı olarak yan etkiler ve alerjik reaksiyonlar görülse bile genel anesteziye oranla bu ihtimal çok daha düşüktür. Yan etkiler,sedasyon sırasında hazır bulunan uzman bir ekip kontrolünde hızlı ve kolay bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Sedasyon kimlere uygulanabilir?

Dentakademi, diş hekimi korkusu ve iğne fobisi olan, uzun süreli işlemleri tek seansta bitirmek isteyen, mide bulantısı, kusma ve öğürme refleksi sebebiyle diş tedavilerini yaptıramayan çocuk, yetişkin, sağlıklı ve engelli tüm hastalarda bu tedavi yöntemini rahatlıkla uygulamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı
A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Hayata Gülümseyin
MERKEZ

MERKEZ

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye

POLİKLİNİK

POLİKLİNİK

Feyzullah Mah. Mimarsinan Cad. Krizantem Sk. No:19 Maltepe/İstanbul-TÜRKİYE

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

444 88 91

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluşturun