İmplant tedavisinde son nokta
HABERLER
İmplant tedavisinde son nokta
29 Nisan 2017

İmplant tedavisinde son nokta

İmplant tedavisinde son nokta;

1 gün içerisinde geçici,

1 ay içerisinde daimi tedavi

 

Diş kökünü taklit eden titanyum içerikli implantlar, yaygınlaşmaları ile diş eksikliklerinin giderilmesinde en sık kullanılan tedavi yöntemi oldular. İmplantlar, diş boşluğu tedavilerinde ağız içi bütünlüğü koruyan en estetik ve fonksiyonel diş uygulamalarıdır. Alternatif çözümlerde olduğu gibi diş boşluğuna komşu olan sağlam dişlerde herhangi bir madde kaybına neden olmaması klasik yöntemlere göre tercih edilme sebebidir.

 

Farklı tekniklerle uygulanabilen implantlar, diş boşluklarına yerleştirilmeleri sonrası çene kemiğine tutunabilmeleri ve üst yapılarının yapılabilmesi için 3 – 4 ay arası beklenilmesi gerekmektedir.  Özellikle çoklu diş eksikliği ya da tam ağız uygulamalarında bekleme süreci hastalarımız için en zorlu olan taraftır. Bu zorluklar sabit ve hareketli geçici protez uygulamaları ile aşılabilmektedir

 

Dentakademi’de implant tedavisinde devrim: 4 haftada üst yapısı dahil implant tedavisi

 

 Ancak bu durum Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastaları için sorun olmaktan çıktı. Dentakademi, implantta dünya devi ve 1 numarası olan Straumann’ı hastalarının tercihine sunuyor.

 

Merkezimizde ve polikliniğimizde implant tedavisi için Straumann SLActive tercihinde bulunan hastalarımız, işlem sonrası sadece 4 hafta bekleyip diş eksikliklerini gidererek kusursuz bir gülüşe sahip oluyorlar.

 

 

Özel olarak dizayn edilmiş şişesinde, izotonik solüsyon içinde bulunan SLActive implantların iyileşme sürecini 3 ile 4 hafta arasına düşürmesinde iki önemli özelliği rol oynamaktadır. Bunlardan ilki SLActive implantın sahip olduğu hidrofilik ( kan teması ve kemik hücresi bağları için daha geniş erişebilir bir yüzey) özelliğidir. Bu özelliklerden ikincisi ise SLActive implantların yüzeylerinin direkt protein emilimi için ideal ortam oluşturmasıdır.

 

Bu iki özellik, doğrudan protein emilimini ve ilk kan hücreleri ile bağlanmalarını kolaylaştırarak hızlıca kemik oluşumunu sağlar.

 

Aktif yüzey, proteinleri implant yüzeyinde bulunan mikroporlara çeker ve yoğun bir protein katmanının oluşmasını sağlar. Kan trombositleri yüzeye yapışır ve aktif hale gelir. Yapışma ve trombositlerin kümeleşmesi implantın kemik entegrasyonunda temel adımdır.  Oluşan fibrin ağı, kemik oluşumunun habercisidir.

 

 

2 haftada %60 daha fazla kemik oluşumu sağlıyor

 

Bern Üniversitesinde yapılan klinik çalışmalarda SLActive yüzeyin, klasik yüzeye göre 2 hafta içinde %60 daha fazla kemik oluşumu ve kemik implant bağlantısını sağladığı sonucuna varılmıştır.

 

İyileşme süreçlerini 3 ile 4 hafta arasına düşüren SLActive yüzey, daha iyi kemik-implant ilişkisi sağlayarak operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonları minimalize eder ve daha kısa bir nekahat dönemi ile istenilen tedavi sonucunun daha çabuk alınmasını sağlar.

 

 

DİĞER HABERLER
BİZE ULAŞIN
Diş Sağlığı ve Estetiği ile İlgili Tüm Tedaviler
Diş Sağlığı ve Estetiği ile İlgili Tüm Tedaviler
BİZE ULAŞIN