WeCreativez WhatsApp Support
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz. Önce telefon numaranızı yazınız.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

All-On-4 Tedavisi Nedir?

İmmediate yükleme ya da aynı gün yükleme hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? 3 ay beklemek gerekirken implant yapıldığı gün sabit protez uygulanması güvenilir midir?

Gelişen teknikler, implant yapıları ve protetik parçalar sayesinde implantın yapıldığı gün implantın üzerine sabit bir geçiçi protez yapabilmekteyiz.

Özellikle ön bölgedeki diş eksiklerinde hastalar estetik sebeplerle böyle bir talepte bulunmakta oldukça haklılar.Biz de eğer kemik uygunsa ön bölgede implantı yaptığımız seansta geçiçi bir protez hastamıza uygulayabiliyoruz.Aynı gün diş takılabilen diğer hasta grubu ise total dişsiz yani hiç dişi olmayan hastalardır.bu hastalarda da kemik kalitesi uygunsa hastamıza 4 ya da 6 adet implant yaparak hastamız aynı gün geçici sabit protez uygulayabiliyoruz.Uygulamalar hassas teknik gerektirmektedir. İmmediate yani aynı gün uygulananlar hassasiyet gerektiren bir işlemdir.Bu nedenle bu konuda eğitim almış ve tecrübeli hekimlerce uygulanması gerekmektedir.

All-On-4 tedavisinden bahsedebilir misiniz?

All-on-4 hiç dişi olmayan hastalarda sinüs lift,kemik eklemesi ve kemik yetersizliğinden dolayı ileri cerrahi yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak için uygulanan tedavi yöntemidir. Hastalarımıza aynı gün geçici sabit protez yapılabilmektedir. All-on-4 uygulaması hem vakit hem de büyük konfor sağlamaktadır.

Sinüs lift ve kemik ekleme işlemlerinden bahsedebilir misiniz?

Üst çenemizde maksiler sinus adını verdiğimiz anatomik boşluklar bulunmaktadır.Bu maksiler sinüsler bazı kişilerde yapısal olarak bazen de diş çekimine bağlı olarak genişleyebilirler.Eğer bu genişleme bizim implant uygulamamızı engelleyen boyuttaysa ,sinüs zarını yukarıya doğru kaldırıp kemik oluşturucu materyaller konulur.Bu işleme ‘’sinüs lift ya da sinüs kaldırma ‘’adı verilir.Kemik oluşturucu materyaller kişinin kendinden alınan kemik olabileceği gibi sentetik,hayvan ya da insan kaynaklı olabilir.Hepsinin birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır ve hekim bu konuda hastaya gerekli bilgileri verecektir.

Sinüs lift işleminde eğer kemik miktarı çok azsa sadece kemik oluşturucu materyal ekleyip beklendikten sonra implant uygulanır , Eğer ki implant destek olabilecek kadar kemik mevcutsa hem sinüs lift işlemi hem de implant aynı seansta uygulanabilir.

Sinüs liftte bekleme süresi ne kadardır?

İmplant harici ek bir işlem yapıldığı için bekleme süreci normal implant uygulamalarından daha uzundur.Uygulanan tekniğe ve kullanılan materyale göre bu bekleme süresi 4ay ile 10 ay arasında değişebilmektedir.

Sinüs lift ağrılı ve zor bir işlem midir?

Sinüs lift,implant gibi lokal anestezi altında uygulanan ağrısız bir işlemdir. Ancak implant cerrahisine göre daha ileri bir cerrahi uygulandığı için işlem sonrası şişlik,kanama ve morarma normalden biraz daha fazla olabilir.

Kullanılan kemik oluşturucu maddeleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Daha önce bahsettiğimiz gibi sinüs lifte ya da kemik ekleme işlemlerinde hastanın kendi kemiği ,sentetik kaynaklı ,hayvan ya da insan kaynaklı materyaller kullanılabilir.

Bunlar içerisinde altın standart olarak kabul edilen,elbette ki,hastanın kendisinden alınan kemiktir.Küçük miktarlardaki kemik ilavelerinde hastanın çenesindeki kemikler kullanılabilirken çok ileri kemik kayıplarında hastanın kalçasından ya da kafa tasından alınan kemikleri kullanıyoruz.Her ne kadar hastanan alına kemik uyum konusunda daha başarılı olsada içinde bir cerrahi yara yeri oluşması,operasyonun daha uzun sürmesi ,işlem sonrası hastada oluşan konforsuzluk ve bütün genel anestezi gerçekleşmesi gibi dezavantajları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERKEZ

MERKEZ

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

444 88 91

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluşturun