WeCreativez WhatsApp Support
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz. Önce telefon numaranızı yazınız.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Dentakademi’de Masseter Botoks Uygulaması

Dentakademi’de Botoks İle Tedavi

Botoksun yaygın olarak estetik amaçlı kullanıldığı herkes tarafından bilinir. Ya diş hekimliğinde de kullanıldığını biliyor muydunuz?

Jest ve mimiklerin kullanımı yüzün kaş ortası, alın, göz ve dudak çevresi gibi değişik bölgelerinde kırışıklıklara ve çizgilerin gelişmesine neden olur. Bu kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan botoks, diş hekimliğinde nasıl ve hangi tedavilerde kullanılmaktadır?

Clostridium Botulinum adındaki bakteriden elde edilen bir protein olan botoks, diş hekimliği alanında diş sıkma (Bruksizim), gummy smile, yüzdeki kronik ağrıların tedavilerinde, çiğneme kasları fazla gelişmiş olan kişilerde çene yapısındaki erkeksi görünümün düzeltilmesinde ve çene eklem tedavisinde kullanılmaktadır.

Botoks kimlere uygulanır?

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Çene Cerrahisi Bölümü hastalarının muayenesi sonrası hem diş hekimliğinin tedavi alanlarında hem de çevre bölgelerde botoks uygulamaları yapabilmektedir.

Merkezimizde masseter botoks uygulaması, daha önce tedavisi yapılmış ve plak tedavisinin sonuç vermediği, cerrahi uygulamaların yapılmasına uygun olmayan ya da yapılmasına rağmen sonuç alınamamış hastalarda uygulanmaktadır.

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hamile veya emziren bayanlar haricinde çevre bölge ve dokuların restorasyonu ile ilgili olarak botoks uygulamaları da yapılabilmektedir.

Uygulanan kişinin yaşı, uygulama bölgesi botoksun etki süresinde değişikliğe neden olur. Çoğunlukla 4-6 ay civarında etkisi devam eder. Acı ve sızının hissedilmediği botoks uygulaması günlük iş hayatınızı etkilemez.

Botoks işleminde nelere dikkat edilmelidir?

Estetik amaçlı kullanılması durumunda etkisi 10 – 14 gün sonrasında görülen botoks işlemi sonrası spor, kuaför salonlarına veya saunaya gidilmemesi önerilir. 3 gün havuzdan da uzak kalınmalıdır. Aynı gün mümkün olduğunca yüz üstü yatılmaması gerekmektedir.

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Çene Cerrahisi Bölümü’nde hastalarımıza masseter botoks uygulaması yapılmaktadır. Masseter botoks uygulaması hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Muayene randevusu için aşağıda dikkatinize sunduğumuz çağrı merkezi ve WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz:

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Çağrı Merkezi: 444 88 91

WhatsApp Hattı: 542 374 42 99

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERKEZ

MERKEZ

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

444 88 91

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluşturun