WeCreativez WhatsApp Support
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz. Önce telefon numaranızı yazınız.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

İmplant Markaları

Dental implantlar, farklı nedenlerle diş kaybı yaşamış hastalarda diş kökü görevini üstlenen titanyumdan yapılmış vidalardır.
İmplantlar, uygun kemik kalitesi ve kalınlığına sahip hastalarda lokal anestezi altında herhangi bir rahatsızlık hissi verilmeden çene kemiği üstünde tespit edilen noktalara yerleştirilir.

Çene kemiğine yerleştirilen implantlar, hastanın diş eksikliğini gidererek eksiksiz ve estetik bir gülüş kazandırırken, kemik ve doku yıkımının da önüne geçer.

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hastalarımız panaromik röntgen ve 3D bilgisayar destekli tomografi ile görüntüleme sonrası hekim kontrolünden geçerler. Bu aşamada hastanın ağız içi muayenesi ile birlikte kemik değerlendirmesi de yapılarak bir planlama hazırlanır. Kemik yapısı ve kalitesi implant tedavisine uygun olan hastalar için en uygun implant seçilerek tedaviye başlanır.

Kemik miktarı yeterli olmayan hastalara implant yapılamaz mı?

Uygun kemik seviyesine sahip olmayan hastalarda implant tedavisi için önce gerekli görülen yerlere kemik ilavesi yapılması gerekir. Kemik ilavesi sonrası 6 ay beklenip, o noktada gerekli olan kemik seviyesine ulaşılması beklenir. Yeterli kemik hacmine ulaşıldığında implant uygulanabilir.

Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hangi implant markalarını kullanılmaktadır? Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi global marka sıralamasının zirvesinde yer alan dünya markalarını kullanılmaktadır. Hastalarımızın muayeneleri sırasında hekimlerimizin yaptığı vaka değerlendirmesine göre kullanılacak implant markası belirlenir ve tedavi sürecine başlanır.

Implant markaları listeleri

ITI Straumann, Nobel Biocare, AB, Branemark ve Bio Infinity grubumuzda kullanılan implant markalarıdır.

ITI Straumann ‘ın Classic ve SLactive tipleri hastalarımıza uyguladığımız İsviçre yapımı implantlardır. SLactive özel yüzeyi ile diğer implantlardan ayrılmaktadır. Özel yüzeyi, iyileşme ve kemiğe tutunma süresini 3 aydan 2 aya kadar düşürüp, protez sürecine daha çabuk geçilmesini sağlamaktadır.

Nobel Biocare, hasarlı çene kemiğinde bile inanılmaz tutunma becerisi ile hastalarımıza güvenle uyguladığımız İsveç yapımı implantlardır. Tüm dünyada All on 4 Tekniği ile ismi özdeşleşmiştir.

Dentakademi hastalarına Alman patentli AB, Branemark ve yerli üretim Bio Infinity markaları ile hastaları için implant seçeneklerini çoğaltmaktadır.

Hayata eksizsiz ve tam bir gülüş için tüm imkanlarımızı sizin için kullanmaya hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERKEZ

MERKEZ

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

444 88 91

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluşturun