WeCreativez WhatsApp Support
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz. Önce telefon numaranızı yazınız.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Zigoma İmplant Tedavisi

Zigoma İmplant Tedavisi

Zygoma (Zigoma) implant hangi durumlarda tercih edilmelidir? Zygoma nedir?

Zygoma (Zigoma) implant, üst çeneye uygulanan bir implant çeşitidir. Sadece zigoma (elmacık) kemiklerinden destek alınarak uygulanan implantlardır.
Destek alınan kemiğin adına bağlı olarak zigomatik implant denilmiştir. Üst çenede aşırı kemik kaybına bağlı olarak dental implant uygulama şansının olmadığı hastalarda, zigomatik kemiklerin kontrolü sonrası bir kırık tespit edilmediği durumlarda uygulanabilen ve hastanın dişsizlik problemine çözüm sağlayan tedavi yöntemidir.


Zygoma (Zigoma) implant nasıl yapılır ve tutmama riski var mıdır?

Zigoma implantlar normal dental implant uygulamasına benzer şekilde uygulanmaktadır. Genellikle işlemin daha kolay yapılabilmesi ve hastanın konforu açısından zigoma implant uygulamaları genel anestezi ya da sedasyon altında yapılması tercih edilir. Ancak lokal anesteziyle de yapılabildiği durumlar vardır.

Zigoma (elmacık)kemiğinin yapısal kalitesi zigoma implant uygulamasının başarı oranını yükseltir. Zigoma implant kayıp oranları oldukça düşüktür. Zigoma implantlarda elde edilen başarı oranı en az dental implantlarda elde edilen başarı oranı kadardır.

Zygoma (Zigoma) implant yapılmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Dental implant uygulama öncesinde yapılması gereken hassas teşhis ve planlama aşamaları vardı. Zigoma implant uygulamalarından ise bu planlama ve teşhis aşamaları daha hassas bir şekilde yapılmalıdır. Hastanın tomografisi alınarak zigamo bölgesinin (üst çenenin) anatomik yapısı incelenmelidir. Zigoma implantlar sinüs bölgesine oldukça yakın geçmektedir, bu nedenle sinüs bölgesinde herhangi bir patalojinin olup olmadığı uygulama öncesinde bir kulak burun boğaz doktoru tarafından kontrol edilmesi oldukça önemlidir.

Zygoma (Zigoma) implant yaptırırken diş hekimi ya da hastane seçiminde hangi kriterler göz önüne alınmalıdır?

Zigoma implantlar daha komplike uygulaması olan prosödürlerdir. Bu nedenle zigoma uygulaması yaptıracak hastaların hastane ve hekim seçiminde çok dikkatli olması gerekmektedir. İşlem yaptıracak hastalar klinik seçimi yaparken kliniğin hijyen koşullarını, çene cerrahının bilgi ve tecrübesini, kliniğin ya da hastanenin tomografi, genel anestezi ya da sedasyon desteği olup olmadığını sorgulamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MERKEZ

MERKEZ

Bağlarbaşı Mahallesi Atatürk Caddesi No:122 Maltepe İstanbul Türkiye

Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi

444 88 91

Online Randevu

Online Randevu

Randevu Oluşturun